Modern kadının hayatı neden zor?

Modern kadının hayatı neden zor?

Modern kadını yok etmeyin!

İnsanların sorması gereken sorular vardır. Bu soruları sormadan yaşamak, hayatın getireceği şartlar karşısında savrulmayı kabul etmek demektir. Modern kadın hayatın şartlarını sonuna kadar zorlayan kadındır. Eğitimine, kariyerine önem verdiği kadar aile yaşantısına da önem verir. İyi bir eş, fedakar bir anne olmayı da görev bilir. Ancak tüm bu döngü en çok yine kendisine zarar vermesine neden olur. Kişisel alanlarından taviz vererek sürekli olarak koşturarak yaşamaya başlar.

Çalışan kadının evi de çalışmayan kadının evi kadar temiz olmalıdır, mutfağında yemek pişirilmelidir. Çocukları aynı ilgiyi görmelidir, eşi ile birlikte her kulvarda omuz omuza olmanın dışında, diğer ev kadınları ile aynı hizmeti göstermelidir. Bu düşünce çalışan her kadının aklında, başarmaya çalıştığı bir sınav gibi dolaşır durur. Ancak gün 24 saattir.

Hafta sonları ağırlanan misafirler de cabası. Üstelik çalışan kadının ama ben çalışıyorum deme hakkı yokmuş gibi algılanır, çalışıyorsan çalışma. Senin önceliğin evin eşin ve çocukların olmalıdır bakışı her zaman üstlerinde olur.

Peki ya kadın ne yapmalıdır?

Modern kadının hayatı zordur çünkü hayatı kendisine zorlaştıran yine kendisidir. Yaşamın ortak bir alan olduğunu çalışan annenin çocuğu olmanın, çalışan eşi olmanın nasıl birşey olduğunu bilmesi gereken aile fertleri olmalıdır. Herkes kadar değil, çok daha fazla emek veren modern kadının karşısında ailesi de farklı olmak zorundadır. Sosyal yaşama katılan, ekonomik güce sahip olan, anne ve eş olan modern kadın en büyük desteği çekirdek ailesinden görmelidir. Bu anlayışı kadınlara çok görmeyin.