Minik Ollie’yi görenler Pinokyo’ya benzetiyorlardı! 3 yıl sonra bakın nasıl değişti?

Minik Ollie’yi görenler Pinokyo’ya benzetiyorlardı! 3 yıl sonra bakın nasıl değişti?

Amy Poole hamileyken şok edici bir haber aldı. Ultrasonda bebeğinin suratında bir anormallik gözüküyordu. 20. haftada Amy’nin bebeğinin burnunun etrafındaki yumuşak dokunun kontrolsüz şekilde geliştiği fark edildi. Amy, oğlunun yaşıtları gibi görünmeyeceğini biliyordu. Ancak bu onu hiç üzmedi.

pin1

Amy bebeğini Galler’deki bir üniversite hastanesinde dünyaya getirdi. Daily Mail’e “Bebeğimi ilk kez kucağıma aldığımda o kadar mutluydum ki tarif edemem” dedi. Ollie ismindeki bebek ensefalosel ile dünyaya geldi. Rahatsızlığı nedeniyle burnunda değişiklikler meydana gelmişti.

pin3

Hastalık ABD’de 10 bin çocuktan sadece 1’inde görülüyor. Amy bebeğinin üzerine titredi. İnsanların ve yabancıların çocuğu hakkında yaptığı yorumları önemsemedi. Her annenin hissettiği gibi oğlu onun için dünyanın en güzel çocuğuydu.

Amy ve Ollie için hayat pek de kolay olmadı. İnsanlar yolda yürürken çocuğa dik dik bakıyor ve gurur kırıcı yorumlar yapıyordu.

pin3

Amy, yolda gördüğü bir kadının kendisine çocuğu neden aldırmadığını söylediğini hala üzülerek hatırlıyor.Amy, “Ollie benim için mükemmel bir çocuk. Küçük Pinokyo’m ile gurur duyuyorum” diyor.Ollie’ye gerek ailesi gerekse de akrabaları gereken desteği verdi.

pin4

Sadece burnu büyük bir çocuktu. Ablası Annebelle de kardeşini çok seviyordu. Amy, “Annabelle ile sadece kardeş değiller aynı zamanda harika arkadaşlar. Hatta Annebelle, Ollie ile daha fazla ilgileniliyor diye kıskanıyor” dedi.

 

Ollie çeşitli operasyonlara girdi ve girmeye de devam ediyor. Başta Amy, oğlunu operasyona sokmakta kararsızdı. Doktorlar enfeksiyon kapma riskinin çok yüksek olduğunu söyleyince oğlunun operasyon geçirmesini kabul etti. Operasyonlar oldukça başarılı geçti. Ollie şimdi 3 yaşında ve sağlığı gayet iyi. İşte Ollie’nin ameliyat sonrası son hali: