Migren ve botoks tedavisi

Migren ve botoks tedavisi
loading...

Migren ve botoks tedavisi

Çok şiddetli ve uzun süren bir baş ağrısı olan migren atağı, yaşam kalitesini oldukça düşüren ve tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Tek bir nedeni olmayan ve kusma, bulantı, görme bozukluğu gibi sonuçları da beraberinde getiren bu sorunun tedavisinde botoks yöntemleri kullanılabilir.

Migrenin ayrıntıları

Migren atağı, zamansız olarak gelen ve insanları hayattan tamamen koparan bir ağrıdır. Bu ağrı epizodik ve kronik migren olmak olarak ikiye ayrılır. Epizodik migren ayda en fazla 10-14 gün görülür. Kronik migren ise ayda en az 15 gün baş ağrısı çekilen ve ilaç kullanımı olmaksızın 3 aydan uzun süren ve başka herhangi bir nedene bağlanmayan baş ağrısıdır. Bu ağrı kalıtsal olarak görülebileceği gibi; açlık, uykusuzluk, yorgunluk, nemli hava, rüzgar, parlak ışık, yüksek ses, hava değişimi ve diğer birçok nedenden ötürü oluşabilir.

Botoks tedavisi nedir?

Botoks tedavisi, migren ağrısının ortaya çıktığı baş ve yüz bölgesinde oluşan sinirleri rahatlatacaktır. Baş, boyun ve omuz kaslarına uygulanacak çoklu enjeksiyon sonrasında hastaların büyük bölümünde migren ağrısı yaşanan günlerde azalma gözlenmiştir. Matematiksel olarak hastaların %70’inde migren ağrısı yaşanan günlerin sayısının %50 azaldığı gözlenmiş, bu sayede söz konusu kişilerin yaşam kalitesinde artış gözlenmiştir. Birkaç seans içinde sürekli baş ağrısı derdinden kurtulmak istiyorsanız siz de uzman doktorlar aracılığı ile bu tedavi yöntemine başvurabilirsiniz.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ