Mezuniyet için saç modelleri 2016

Mezuniyet için saç modelleri 2016

Mezuniyet balosu için seçeceğiniz saç modeli elbiseniz ve tarzınız yüz şeklinizi tamamlamalı. Sizin yüz şeklinize uyumlu olacak ve elbisenizi tamamlayacak bir saç modeli olmalıdır. Yapabileceğiniz 2015mezuniyet saç modelleri içinde en çok kullanılan saç modeli arkadan topuz, topuz yaptığımız saçlarımıza hava katmak için bir aksesuarla farklılık ve şıklık yaratabilirsiniz. Dalgalı bir model kullanabilirsiniz. Dümdüz bir saç sadelik sevenler için, örgülü bir model salık saçlara da veya toplu halde, ensede bir topuz, örgülü topuz, dağınık topuz, ya da tamamen toplanmış ya da tamamen serbest bırakılmış bir saç, saç aksesuarlarıyla da saçınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
Yani çok gösterişli bir elbise giymişseniz daha sade saç modelleri çok düz bir elbise tercih ettiyseniz sıra dışı farklılık yaratacak saç modellerini tercih etmelisiniz. Mezuniyetinizde kep atacaksanız açık saç modellerini tercih etmelisiniz. En çok tercih edileni açık ve maşalı saçlardır ya da hafif su dalgası yapılmış saçta keplerin altında daha modern görünecektir.

Bu yıllarda en çok dikkat çeken saç modeli ise daha kabarık daha büyük bukleli ve vintage saç modelleridir. Kep giyecekseniz kepin altında basık bir görünüm oluşmaması için saçlarınızın dip kısımlarını çok ellemeden uçlarını hareketlendirmeniz güzel olacaktır. Saçlar kısa ve kütse düz bir fönle güzel görüneceksiniz. Düzgün ve simetrik bukleler ile olduğunuzdan daha da küçük görünmenizi sağlayacaktır.