Mesajlarınıza anında cevap vermiyor mu?

Mesajlarınıza anında cevap vermiyor mu?

İlişkilerde mesajlaşma, anında dönüyor olma önemlidir. Fakat çiftlerden birinin daha fazla boş vakti varsa ve daha çok iletişim kurmak istiyorsa, daha az boş vakti olan her zama mahçup kalır. Bu durumu tatlı kelimelerle nazikçe açıklayarak devam ettiği sürece problem yok fakat açıklama yapmaksızın vaktini size harcamıyorsa, mesajlarınıza anında dönmüyorsa bu problemdir.

Vaktini daha çok değer verdiği kişilere harcıyor da olabilir!

Yanında değilsiniz, ama ya yanında biri varsa? Bir resim çek gönder veya kamera açalım dediğinizde bunu yapmyorsa, bahaneler üretiyorsa, internet çekmiyor şarjım az vs diyorsa orada düşünmeniz gerekiyor demektir. Mesleği çok fazla vaktini alıyorsa, hayatının büyük kısmı çalışarak geçiyorsa, size vakit ayırmaya dahi çalışmıyorsa ilişkinizin seyri hakkında oturup konuşmanız gerekiyordur.

Cevap almak önemlidir ama asıl önemlisi nasıl cevap aldığınızdır. Size samimi davranıyor ve duygularından söz etmek için acemilik yapmıyorsa, size kendinizi rahat hissettiriyorsa, baskıcı ve kıskanç değilse, rahat bırakıyorsa ve özgürlük alanlarına saygı bekliyorsa anında cevap veremeyebilir.

Olgun insanlar hayatlarında farklı meşguliyetlikleri olanlardır, sürekli 7-24 size yazamazlar. Bunu beklemeniz yanlış. fırsat bulduğunda sizi yazıyorsa ve gereken açıklamayı, cevapları alıyorsanız anında cevap alıp almamayı düşünmeyin.