Masaj kursları

Masaj kursları

Masaj kursları

Masaj  geleneksel ve yeni yöntemlerle kendi  içlerinde her gün değişiklik gösterip,yeni yollarla ve yeni yöntemlerle uygulanmakta.Masaj öğrenmek bir şekilde kendine masaj yaptırmış herkesin amacı oluyor bir yerden sonra.
Ama masaj öğrenmek için doğru yöntem ne. Youtube da ya da internet üzerindeki binlerce sitede bu konuyla alakalı yarım yamalak ya da kaynak veya uygulama şekli gösteren fotoğraflar ve videolar mevcut. Peki masaj sadece bunlara bakarak okuyarak ya da izleyerek yapılabilir ya da öğrenilebilir mi.
Öncelikle amaç çok önemli masaj öğrenmeyi neden istiyorsunuz,masaj yapmak için mi yoksa bunu gerçekten bir meslek olarak edinmek için mi.

Profesyonel masaj

Masaj uygulamaları gerçekten yetkin kurumlardan öğrenilmediği takdirde vücutla ilgili yarardan çok zarar verdiği için ya da vücutta hasara yol açacak sonuçlara bile ulaşabileceği için masaj uygulamalarının mutlaka yetkin bir eğitim kurumundan öğrenilmesi gerekiyor.
Eğer kendinize masajı ve masaj terapistliğini iş olarak edinmek istiyorsanız MEB sertifikaları veren bu işi prof. Olarak yapmanızı sağlayacak kurumlar mevcut.