Kusursuz makyaj yapmak ister misiniz?

Kusursuz makyaj yapmak ister misiniz?

Güzelliğinizi ortaya çıkarmak için makyaj hilelerini kullanabiliyor olmanız gereki. Öncelikle göz makyajına odaklanmak ve cildin doğru tonlarla doğru şekilde aydınlatılmasını sağlamak gerekir. Yüz güzelliğinin gerçekte tüm güzelliğinizi ortaya koymak için mükemmel bir nokta olduğunun farkında olarak hareket etmenizi öneriyoruz. Bu nedenle öncelikle gözleri mi yoksa dudakları mı belirginleştireceğinize karar vermeniz gerekir.

İlk bilmeniz gereken şey hem gözleri hem de dudakları aynı anda belirginleştirmemektir. Çünkü ilgiyi tek bir yere çekmek zorundasınız.

Göz şeklinize gör gözlerinizin daha büyük, daha küçük veya daha manalı olmasını sağlamanız gerekebilir. Gözleriniz küçük ise göz kalemini gözünüzün çevresine, gözleriniz büyük ise gözünüzün içine uygulamalısınız. Çünkü gözün içine çekilen göz kalemi gözleri küçük gösterir, dışına çekilen ise büyük. Küçük gözleri belirginleştirmek için göz çevrenizin dışından yarım olacak şekilde üst ve alttan göz kalemi uygulayabilirsiniz.

Rimel seçimini de yine kirpiklerinizin yapısına göre, eyeliner uygulamasını ince ve kalın olmak üzere yine göz yapınıza göre en doğru şekilde tercih etmeniz gerekir. Belirgin gözler için eyelinler kalın çekilmelidir, küçük gözlere sahip iseniz ince eyeliner çekerek gözlerinizi çok daha manalı bir hale getirebilirsiniz.

Dudaklarınız için ne yapabilirsiniz?

İnce dudakların koyu renk, kalın dudakların ise açık renk kullanılarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyajın en önemli kısımlarından biri olan dudaklar, çerçeve trendi ile daha önem kazandı. İnce veya kalın dudaklar için sadece çerçeve kullanmanın gayet fresh ve trend bir görünüme imkan vereceğini bilmelisiniz.

Normalde günlük olarak ten renginizin bir ton koyusu fonfoden ve bir ton açığı pudra kullanmanız gerekir. Ancak gölgeli makyaj için cilt tonunuzun 2 ton koyusunu da dahil etmenizi öneririz. Burnunuzun her iki yanına koyu fondotan uygulayıp makyajınızı tamamlarsanız daha küçük ve düz bir buruna sahip olabilirsiniz. Makyaj ile burun kusurlarınızı kapatmanız da mümkün.