Kumar bağımlısı koca kabusunuz olmasın!

Kumar bağımlısı koca kabusunuz olmasın!

Bağımlılık söz konusu olduğunda insanların kendilerini kaybettiğini, kolay kolay vazgeçmediklerini bilmelisiniz. Çünkü yaşama amacı haline geliyor. Böyle bir insanın amacı para kaybetmek değildir. Risk bakış açısı büyüktür ama amacı zengin olmaktır. Bu güne kadar kumar oynayarak zengin olan insanların hikayelerini dahi hiç bir yerde görmemiş olmanıza rağmen karşınızda gerçek bir kumar tutkunu ile karşı karşıya iseniz hayallerin farklı olduğunu gerçekleri algılama şeklinin tamamen gerçeklikten uzak olduğunu görürsünüz. Eşiniz kumar düşkünü ise bu alışkanlığından kurtulmayacağını ve öncesinin olduğunu kabul etmelisiniz.

Düzenli bir yaşam herkesin hayalidir. Evlenmeden önce insanları tüm özellikleri ile göremez, değerlendiremezsiniz. Evlendikten sonra gördüğünüz alışkanlıkları ise bir süre önemliymiş gibi gelmez.

Kumar bağımlısı bir koca hayatı negatife çevirir!

Para bulamadığında mücevherlerinizi, takılarınızı satacaktır. Kumar masasında sermayesi her hangi birşey olabilir. Bu nedenle kumar son derece güvensiz bir insana dönüşmesine neden olacaktır. Bu süreci izleyerek takip etmek bir seçim!

Kumar bağımlısı olduğunu fark ettiğiniz kişiden zaman kaybetmeden uzaklaşmanız gerekir. Çünkü her eline para geçtiğinde hatta eline pare geçmediğinde bile kumar oynamaya gidecektir.

Kredi çekip kumar oynayan insanlar!

Bazı özellikler asla değişmez, kumar bağımlılığı da bu tür bir özellik. Bu nedenle yaşamınızda böyle bir insana yer vermemelisiniz. Yanlışın neresinden dönseniz kardır, ne kadar seviyor da olsanız bu alışkanlığı ile bir insanla hayatınızı devam ettirmemelisiniz.