Kızınızla doğru iletişim kuruyor musunuz?

Kızınızla doğru iletişim kuruyor musunuz?

Ailenizde mutlu bir ortam istiyorsanız önceilkle çocuklarınızla olan iletişiminizde dikkatli olmanız gerekir. Ev içerisinde huzuru yakalamak için annenin çocuklarla olan iletişim önemlidir. Mutfağı, evi yöneten annedir. Anne ile iletişimi iyi olan çocuğun hem bedensel gelişmi hem ruhsal gelişimi olması gerektiği gibidir.

Anne ile sorunları olan kız çocukları obez oluyor!

Obezitenin stresin bir getirisi olarak kabul edildiği günümüzde, çocuğu strese sokan yegane şeyin anne ile olan iletişimi olduğunu biliyoruz. Obez kız çocuklarının en büyük problemi strestir. Stresin temeli anne olduğunda, çocuk ile iletişimi doğru kuramadığında çocuğun psikolojisinde ve bedeninde bu belirtileri görmek de mümkündür.

Kız çocukları zamanla anne ile olan ilişkiyi düzeltiyor

Eğitimi, işi, kariyeri hallettiklerinde anneleri ile olan ilişkilerini düzeltebiliyorlar. Anneyi maddi olarak mutlu ederek çok erken yaşlarda olması gereken diyaloğu yakalayabiliyorlar. Ancak bu durumda annenin değil, kız çocuğunun mücadelesi ile bu bağ kurulmuş oluyor. Haliyle sağlıklı bir ilişki olarak görmek zor.

Anne kız ilişkisinde annenin güçlü, sağlam bir karakteri olmalı. Sevgi vermeyi bilmeli ve kızı ile empatiyi kullanabilmeli. Çocukların penceresinden baktığınızda düyada ebeveynleri en önemli ve güçlü sevgidir. Bu ayrıcalığı onlardan alarak, annelik görevini sevgiden yoksun bir şekilde gerçekleştirerek hayatı onlara zehir etmemelisiniz.