Kıskançlık krizinin tedavisi var mı?

Kıskançlık krizinin tedavisi var mı?

Evliliğinizin ilk yılları ciddi problemlerle geçmez, bu sorunlar sonradan başlar. Ancak evlilik söz konusu olduğunda kıskançlık her zaman vardır. Sevgililik döneminden itibaren kıskançlık yaşanıyorsa, evlenmekle bu sorun ortadan kalkmaz. Çok daha şiddetli bir hal alır. Evliliğinizde mantıklı hareket etmek için öncelikle kıskançlığı bir şekilde yenmeniz gerekir. Kıskançlığı yenmek içinse güven duygusunu yükseltmelisiniz.

Güvenerek bu duygudan kurtulabilirsiniz!

Hem kendinize hem eşinize güvenmeyi öğrenmelisiniz, kendine güvenmeyen insan daha fazla kıskanır. Güven duygusu önce kişinin kendisine duyması gereken duygudur. Evliliğinizde mantığa sahip olmak için nasıl güveneceğinizi de öğrenmeniz gerekir.

Birlikte olmadığınızda ne yaptığınızdan nerede olduğunuzdan ve kiminle olduğunuzdan haberdar olmanız önemlidir, bu soru sorulmadan birbirinize bunun bilgisini vermeniz ben sana güveniyorum, sen de bana güven demektir.

Gizli bir hayatınız olmadığı konusunda ikna edici davranışlar sergileyin

Birbirinize tamamen şeffaf olun, telefonlarınızı saklamayın. Bilgisayarlarınıza özel şifreler koymayın. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde kıskançlığı da engellemiş olursunuz. Ancak kıskançlık krizi esnasında daha dikkatli olmanız gerekir.

Kıskançlık krizi sırasında nelere dikat etmeli?

  • Ağır söz kullanmayın.
  • Gerçek hissetmediğinizi düşünün.
  • Kırıcı olmamak adına uzaklaşın.
  • Sağlıklı bir şekilde durumu değerlendirebilceğiniz bir zamanda bu duygunuzu konuşun.