Kıskançlığın dozunu ayarlayabiliyor musunuz?

Kıskançlığın dozunu ayarlayabiliyor musunuz?

Kıskançlık aşkın olduğu her yerde yaşanmalıdır ancak bu konuda abartıdan kaçmanız da gerekir. Çünkü bunaltan, yıldıran kıskançlıklar insanların ciddi anlamda ilişkilerine zarar verdiği bur durumdur. Bundan uzak durmayı başarmak için öncelikle sağlıklı iletişime, empatiye, anlayışa ihtiyacınız vardır. İlişkilerin yıllanması, olgunlaşması bile kıskançlığın etkilerini ortadan kaldırmaya çoğu zaman yetmez. İlişkilerde önemli olanın güven olduğunu, güvenin olmadığı durumlarda kıskançlığın daha şiddetli olacağını bilerek hareket etmenin önemli olduğunu fark etmek gerekir.

Aşırı kıskançlık ilişkilere zarar verir!

Güvensizliğinizin nedenini bulmalısınız, bunun nedeni kendinize güvensizlik mi yoksa karşınızdaki insana olan güvensizlik mi? Tüm bunların nedenlerini düşünmeli, nedenlerini ortaya çıkaracak denli öz eleştiriler yapmalısınız.

Kıskançlığınızı tamamen yok edemezsiniz, kontrol altına alabilirsiniz. Kontrol edilebilir kıskançlığın ilişkiyi canlı tuttuğunu bilmelisiniz. Bu nedenle ilişkilerde önemli olanın empati olduğunu bilmelisiniz. Kıskançlığı empati ile yenebilirsiniz.