Kıskanç sevgili tamamen sorundur!

Kıskanç sevgili tamamen sorundur!

Sevgilinizin sizi kıskanıyor olması sizi sevdiği anlamına gelmez, sevginin belirtisi olarak değil kendine olan güvensizliği olarak düşünmeniz gerekiyor. Çünkü kendisinden daha fazla sevebileceğiniz insanlar olması fikrine yakın. Sizi kıskanıyor olması size de güvenmediği anlamına gelir, tamamen güvensizliğin bir belirtisi olarak düşünmeniz gereken kıskançlık bugün kadın cinayetlerinde, kadına karşı uygulanan şiddette kanun önünde hafifletici neden olarak dahi öngörülüyor, kabul görülüyor.

Kadınlar kıskanç erkeği hakaret olarak düşünmeli!

Sorunlu bir ilişki yaşamak istemiyorsanız öncelikle karşınızdaki insanla bunu paylaşmanız gerekir.Kıskanması için nedenlerin olmadığını, hayatınızdaki tek insanın kendisi olduğunu açık ve net bir şekilde dile getirmiş olmalısınız. Bunları bilmesini, bunlardan emin olmasını sağlamanız önemli. Güven verdiğiniz, güven aldığınız bir ilişki her zaman huzuru ve mutluluğu yaşatacaktır.

Birlikteyken size karşı tavrı da burada önemlidir. Bir başka yere bakıp bakmadığınızı, ne giyip ne giymediğinizi, sürekli üzerinizde baskı ve kontrol uygulamak istiyorsa buna göre tavırlarını kontrol ettiğini görebilirsiniz.

Uzaklaşın!

Duygular derinlik kazanmadan kıskanç erkekten uzaklaşın, çünkü bu tip erkekler giyiminize, arkadaş çevrenize, işinize, hayatınıza kısacası sizi siz yapan her şeye müdehale edecektir.