Kısa ve dalgalı saç modelleri

Kısa ve dalgalı saç modelleri

Kısa dalgalı saç modelleri için şekil vermek, toplamak zordur bu yüzden maşalarla daha kolay şekil verebilirsiniz. Şöyle söyleyebiliriz; kısa saça maşa yaparken en önemli nokta maşanın genişliği ya da darlığıdır. Kısa saçlarda geniş bukleler değil, dar ince bukleler tercih edilmelidir. Saça kabarıklık katması amaçlanmalıdır. Maşadan sonra elinizle kabarıklık katarak ve spreyle güzel bir saç elde edersiniz. Ayrıca doğal bir makyajla yüzünüzü daha güzel gösterebilirsiniz. Doğru kesimlerle de dikkat çekici ve hoş bir görüntü sağlarsınız. Bunun için öncelik yüzünüzün şekline uygun doğru kesimi bulmaktır. Kıvırcık saçlarla kabarık bir görüntü olurken, düz saçlarda dümdüz görüntü olurken, dalgalı model de birçok şekli kolaylıkla verebilirsiniz.

Bu model saçlarınızı göründüğünden daha hacimli gösterecektir. Pixie model en çok yakışan modeller arasındadır.

Bob saçlarda ise büyük tek bir dalga tercih edilmelidir. Saçlar kısa, katlı ve dalgalı ise oldukça şık ve özel bir görünüm elde edersiniz.
Genç bir bayansanız saçlarınız çene hizasında bırakılmalı ince maşayla şekil verilmeli, yaşınız daha büyükse daha yuvarlak kesimleri tercih etmelisiniz. Bu saç modelini dağınık kullanırsanız doğallığınız daha çok ortaya çıkacaktır. Bir yandan küçük bir örgüyle farklılık yaratabilirsiniz. Küçük bir topuz yapabilirsiniz. Eğer saçlarınız omuzlarınız da ise enseden küçük örgülerle minik topuzlar yapabilirsiniz. Eğer saçlarınız omuzların üzerindeyse tokalarla topuz yapabilir ya da maşa ile şekil verebilirsiniz.