Kırılan tırnaklara çözüm!

Kırılan tırnaklara çözüm!

Tırnak kırılmalarının bir çok nedeni olabilir ancan engellemek mümkündür. Keratin eksikliği yüzünden kırılan tırnaklar, pirinç tüketimini arttırdığınızda güçlenir. Ancak kilo almak istemeyen hanımların pirinçten uzak durduğu gerçeği onların kırılan tırnaklara mahkum olması gerektiğini göstermez. Tırnaklarınızın her mevsim kırılmadan istediğiniz şekilde uzaması için pratik önerilerimiz var!

Limon mucizesi

Tırnakların sararmasını ve kırılmasını engelleyen limon her kadının mutlaka kullanması gereken bir detaydır. Limon, parlatıcı ve ojeden arındırılan tırnaklara direkt olarak uygulanır. Tonikleme yapacağınız limon sayesinde tırnaklarınız güçlenir.

Her oje değiştirdiğinizde mutlaka limon suyu ile tırnaklarınızı ovmanızı ve en az 2 saat bu şekilde yıkamadan bekletmenizi öneriyoruz. Bunun dışında tırnaklarınızın tuzlu suda bekletilmesinin de kırılmaya karşı özel bir koruma oluşturacağını bilmelisiniz.

Limon yağı tırnaklar için direkt olarak uygulanabilir. Aktarlardan temin edebileceğiniz limon yağı sayesinde daha sert ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.