Kına gecesi mekanları

Kına gecesi mekanları

Kına gecesi mekanları

Düğünden önce yapılan geleneksel olarak günümüze kadar gelmiş kına geceleri özellikle gelin adayları için büyük bir manevi öneme sahiptir. Şarkılar, türküler eşliğinde gelinlere kına yakılan bu gecelerde de yapılan ikramlar ve kına gecesinin yapıldığı mekan oldukça önemli olmaktadır. Karar vermekte güçlük çekenler için farklı kına gecesi mekanları mevcuttur.

Otel, restaurantta yapılan kına geceleri:

Daha resmi ve şık bir organizasyon olan otel veya restaurant kına geceleri gelen misafirler tarafından da oldukça beğenilecektir. Yapılacak olan servislerin de personeller tarafından yapılması sizin için yüklerin hafiflemesine neden olacaktır. Bunun yanında sayıca misafirlerinizin çok olması sizi bu kına gecelerine yöneltecektir. Hem davetlilerinizin rahat ettiği hem de sizin gönül rahatlığıyla hoş bir organizasyon hazırlayabilmeniz açısından oldukça ideal mekanlardır.

Evde yapılan kına gecesi:

Gelecek davetlilerinizin diğerlerine göre daha az olması veya aile içinde yapılacak olan kına geceleri için ev kına geceleri daha samimi ve masrafsız olacaktır. Bunun yanında eğer gelecek kişiler çoksa eve sığma açısından sıkıntı yaşayacağınızdan çok fazla önerilmemektedir. Ancak yine de doğal bir ortam olduğundan çok fazla tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.

Bahçe, açık yerlerde yapılan kına gecesi:

Özellikle yaz aylarında tercih edilen bu kına geceleri hem samimi bir ambiyans oluşturmakta hem de alan kısıtlamasını ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda zarif ve oldukça hoş bir hava oluşacak mekanda yapacağınız farklılıklarla misafirlerinizin aklından çıkmayacak görüntüler bırakabilirsiniz.