Kepeklerden nasıl kurtulurum?

Kepeklerden nasıl kurtulurum?

Saç sağlığını korumak için öncelikle saç derisinde meydana gelen kepek oluşumunu engellemek gerekiyor. Kepeklerin dönem dönem meydana geldiğini ve özellikle stresli dönemlerde yaşanılan bir sorun olduğunu biliyoruz. Saçlarınızın cansızlaşmasına ve koparak dökülmelerine neden olduğu bilinen kepeklerin erkenden yok edilmesi, saçlara zarar vermesinin engellenmesi gerekir. Bu nedenle saç derisinin yeniden sağlıklı bir hale gelmesi adına kullanacağınız ürünler önemlidir.

Kepek şampuanlarının saçları cansızlaştırdığı bilinir, saç derisinin ph dengesini sağlamak ve kuruyup dökülmesini engellemek için elma sirkesi kullanabilirsiniz. Elma sirkesi en doğal saç derisi bakım ürünüdür. Son durulama suyunuza suyun içerisine %50 oranında elma sirkesi karıştırın, saç derinizin hafif yanmasını hissedeceksiniz. Sonrasında kepeklerden kurtulmuş olacağınızı göreceksiniz.

Saç derinizi biraz kızarıklaştırabilir, üç uygulama sonrası kepeklerden tamamen kurtulduğunuzu görebilirsiniz. Bu uygulama saç derisini tedavi edecektir. Elma sirkesi yüzünüzü toniklerden de kullanabileceğiniz sağlıklı bir üründür. Kozmetilerden çok daha iyi bir seçenektir.