Kendine güvenen kadın nasıl olmalı?

Kendine güvenen kadın nasıl olmalı?

Biz kadınlar estetik kaygılaral donatılıyız, güzelliğimize güvenmeden kendimize güvenimiz gelişmiyor. Oysa erkekler böyle mi? Dünyanın en çirkin erkeğinin bile kendine bir özgüveni, bir iyiyim halleri.. Neden kadınlarda bu özellik yok?

Empatimiz yüksek

Kendini beğenmiş gibi görünebiliriz ama özgüven sıfır! Yeni biriyle tanışacak olsak ilk buluşmaya giderken içimiz içimizi yer. Acaba beni gerçekten güzel bulacak mı? Erkekler kadar özgüven sahibi olsak dünya çok başka bir yer olmaz mıydı? Sürekli olarak kendimize başka bir pencereden bakıyoruz, sürekli olarak imajımızı düşünüyoruz, hep fazla kilolarımız vardır mesela!

Neden..

Kendimizi neden bu kadar kasıyoruz, kendimize güvenmemiz gerekirken neden bu kadar zorlanıyoruz. Dünyanın en mükemmel insanı olabiliriz, karşımızdaki insan bizi beğenmiyorsa bunu değiştiremeyiz. Bir insana uygun değiliz diye kendimizi mahfedecek halimiz yok ya.. Zaten biri sizi beğenmiyorsa saçınızı sağa da tarasanız sola da tarasanız beğenmeyecektir.

Kendinize güvenin, güvendiğinizi de her fırsatta dile getirin ve belirtin. Çünkü kadına yakışan en güzel aksesuar özgüvendir.