Kayıplarınızla başa çıkmayı öğrenmelisiniz

Kayıplarınızla başa çıkmayı öğrenmelisiniz

Hayat size her zaman seveceğiniz şeyler sunmaz, hayat size çoğunlukla hoşunuza gitmeyecek şeyler sunacaktır. Bu nedenle yaşamdan keyif almanın peşindeyseniz öncelikle yaşamı neden ve nasıl keyifli bir hale getireceğinizi bilmelisiniz. Yaşamdan alacağınız keyif, size mutlu ve özel bir insan ayrıcalığını getirir. Kayıplar da değerlidir, bu kayıplardan çıkaracağınız dersler olmalıdır. Eşinizi, çocuğunuzu, annenizi vs kaybedebilirsiniz. Bu kayıplar size hayatın acı yüzünü öğretir. Tatlı ve güzel yüzünü öğrenmeniz için bu kayıpların da yaşanması gerekir.

Kötü olmadan iyiyi öğrenemezsiniz!

Hayatın karanlık ve aydınlık yüzleri vardır. Aydınlık karanlık olmadan olmaz. Karanlığı da sevmek zorundayız. Hayatı olduğu gibi kabul ederken öncelikle yaşamdan ne şekilde ders alacağınızı bilmelisiniz. Hayat size özel hissettirecek anları da insanları da getirecektir ama bunları fark etmeniz için kötü anların da yaşanılır olması gerekir.

Hayatın tadını çıkaran, keyif alan ve mutlu olmayı hak eden insanlar bu günlerin bedelini ya ödemiştir ya ödeyecektir. Hayat size tüm bunları verirken aynı zamanda alacaklarını da hesap eder.

Çünkü hayatın anlamı bu alışverişin sırrında gizlidir.