Kayınvalide ile iyi anlaşmak mümkün mü?

Kayınvalide ile iyi anlaşmak mümkün mü?

Gelin kaynana süregelen sorunlarını aşmak ve daha iyi bir iletişim için iş büyükte bitiyor lafını bir kenara bırakın. Bu zamanda büyük olmak da aynı, küçük olmak da. Kayınvalidenisi ile sorun yaşayan gelinlerin öncelikle idare etmek için bir çaba sarf etmediğini görmelisiniz. Eşinizi büyüten bu yaşa getiren kadına onay vermek, tamam demek bu kadar zor olmamalı?

İş hayatı olan bir gelinin kayınvalidesi ile sorun yaşaması çok zordur, ev hanımı olarak tüm dünyanız ve tüm sosyalliğiniz kayınvalideniz ise, sorun yaşamamanız mümkün değil, kendi sosyalliğinizde problemleri çözebilirsiniz.

İş hayatınız olsun, kendinize ait özel alanlarınız hobileriniz olsun. Tüm hayatınızı kayınvalide üzerine kurmayın, mesafenizi koruyun ve iletişimde olduğunuz süre içerisinde bırakın her şey istediği gibi olsun. Tüm hayatınızı yönetmesine izin vermeden özel alanlarınızı koruyarak hareket edebilirsiniz.

Kendinizi kayınvelidenize bağımlı hissetmeyin!

Çoğunlukla annesi ile sorun yaşayan kadınlar kayınvalidesi ile de yaşıyor. Kendinize güvenin, karşınızdaki insanı yönetmeyi bilin. İnsan psikolojisinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini unutmadan hareket edin.

  • Onay verin, onaylatmaya çalışmayın.
  • Sakin bir ses tonunuz olsun, samimi olun.
  • İmalarla değil direkt konuşun.