Kaş alırken bu hataları yapmayın!

Kaş alırken bu hataları yapmayın!

Kaşlarınızı modaya uydurmak için kalınlaştırırken asla bu hataları yapmamanız gerekir. Çünkü kaş şekliniz için karar verirken aslında tüm yüz imajınız için hareket etmiş olursunuz. Kaş yapınız üzerine oynamalar yapmanın ciddi detaylara önem vererek yapılması gerekir. Kalın kaş trendine uymaya çalışan ama bunu başaramayak kadınlardan olmayın.

Kaş alırken hangi hataları yapmamak gerekir?

Yüzünüz için doğru ölçüyü alamıyorsanız mutlaka bir uzmandan destek alın veya burnunuz ve göz başlangıç çizginiz ve bitiş çizginiz üzerinden hesap edin.

Kaşın uzunluğunı ölçmek için; burun kenarından paralel olarak kaş bitişinizi gösteren yerdir. Kaşınızın kalınlığı da buna benzer bir şekilde  ölçülür.

Kaş kalınlığı en fazla ne olabilir?

Her yüz tipi için her kalınlık ideal değildir. Kalınlığın ideal boyunu ayarlamak için göz şekliniz ve göz büyüklüğünü baz almanız gerekir. Gözünüzün 3 de biri kalınlığının ince kaş için 3 de iki kalınlığının kalın kaş için kullanılması gerekir.

Kaşlarınızı iple almanız kaşlarınızın gürleşmesini sağlar. Kaşlarınızı küstürmemek için metal cımbızları kullanmamanız gerekir. Kaş alırken yapılan en büyük hatalardan biri cımbız seçimidir.