Karakter nedir? Neden değişmez?

Karakter nedir? Neden değişmez?

İnsanlarla iletişim kurarken öncelikli olarak karakterini değerlendirmemiz gerekir ancak bizler dış görünüşe kanıyoruz. Dış görünüşün değil, nasıl bir karaktere sahip olduğunun önemli olduğunu unutuyoruz. Yaşam kalitesi de bu anlamda etkileniyor, sürekli olarak bozuk karakterli insanlarla iletişim halinde oluyor olmak bizlerin yaşamdan beklentisini düşürüyor, enerjimizi emiyor.

Karakteri bozuk ne demek?

Size uygun olmayan, sizin tam zıttınız özellikte olan kişi size göre karakteri bozuktur. Bu tamamen görecelidir, kişiye göre değişir. Bu nedenle puzzle parçası gibi düşünmek gerekir.

İnsanların gerçek karakterlerini nasıl tanıyabiliriz?

Aynı aile içerisinde dahi karakter sorunları yani uyumsuzlukları görülebilir. Görünen karakter ve gerçek karakter bu anlamda mutlaka değerlendirmeniz gereken bir konudur. Karakter, hiç kimse görmediği bilmeyeceği halde nasıl davrandığınızdır. Örneğin, hiç kimse bilmeyecek dahi olsa yolda bulduğunuz bir parayı alır mısınız? Asansörde tek başınıza kaldığınızda ne yapıyorsunuz? Yalan söyleme konusunda düşünceniz ve tavrınız nedir? Tüm bunlar karakteri ortaya koyan şeylerdir.

Gelin kaynana çatışmasında karakterler savaşır, dominant olan kazanır!

İki karakter karşı karşıya geldiğinde tartışma, kavga, negatif enerjiler kaçınılmazdır. Ancak söz konusu kaynana gelin iletişimi olduğunda dominant karakterin bu savaşı kazanacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.