Kahraman Polis İlk Kez Konuştu!

Atatürk Havalimanı’na yönelik terör saldırısında Dış Hatlar Geliş katındaki teröristi etkisiz hale getiren polis memuru Y.D. ilk kez konuştu.
Atatürk Havalimanı’ndaki alçak saldırıda can verenlerin sayısının artmasına bir polis ve gümrük muhafaza memurunun engel olduğu ortaya çıktı. Canlı bombayı durdurmaya çalışan muhafaza memuru şehit oldu, polis memuru yaralandı. Saldırganlardan birinin ise, otoparkta bir polisi vurarak üst kata çıktığı anlaşıldı. İddiaya göre, teröristler, saldırıyı farklı noktalarda eş zamanlı olarak planladı. Üzerlerindeki montlarla içeriye giren saldırganların da biri, dış hatlar gidiş, diğeri geliş ve 3’üncü saldırgan da otoparktan harekete geçti.
Önce otoparktaki terörist harekete geçti. Üst kata çıkmak için asansöre yönelen şüpheliyi, polis memuru Ahmet Berker fark etti. Berker, saldırganı durdurarak kimliğini göstermesini istedi. Elini beline götüren IŞİD’li terörist bir anda silahını çekerek peş peşe ateş etti. Omuzuna, göğsüne ve karın boşluğuna 3 kurşun isabet eden Berker, yaralanarak yere yığılırken, saldırgan yoluna devam etti. Silah sesleriyle birlikte diğer 2 terörist de harekete geçti.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.