Kadın ve çocuk tacizcileri ile mücadele

Kadın ve çocuk tacizcileri ile mücadele

Taciz şiddettir!

Tacizci erkeklerin bir şekilde ifşa edilmeleri gerekir. Çünkü kadınların içine kapanık olması yani korkması erkekleri taciz konusunda çok daha özgür bırakıyor. Bütün tacize uğrayanların bunu bir şekilde insanlara duyurması gerekiyor. Bunun içinse elinizde kanıt olması önemli. Kişinin sizi taciz ettiğine dair telefon mesajı, ses kaydı vs ne varsa tüm bunları sosyal medya üzerinde değerlendirebilirsiniz. Taciz nedeniyle telefon numaranızı değiştirmek yerine tacizci sapığın telefon numarasını değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü taciz ciddi bir suçtur ve ezik insanların yaptığı bir şeydir.

Psikologlar ne diyor?

Uzman psikologların yaptığı açıklamalara göre tacizi seçen kişilerin travmaları onların kendilerini değersiz görmesi ve zorla birşeylere sahip olmayı alışkanlık haline getirmeleri üzerine. Bu yönde davranış geliştiren insanlara bu nedenle ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

Taciz özellikle çocuklara karşı yapıldığında affedilir bir olay olmaktan çıkıyor.  Kendinize sahip çıkarak gerek sosyal medya da ifşa etmek gerekse kanun önünde hakkınızı aramak ama en önemlisi tacizi engellemek için toplum bilinci oluşturmak zorundasınız.

Tacizcileri ifşa ederek bir sonraki mağduru korumuş olursunuz.