Kaçarak evlendim, hayatım değişti!

Kaçarak evlendim, hayatım değişti!

Evlenmeye karar verdiğinizde karşınızda dünya yakışıklısı bile varsa, eğer kaçmanız gerekiyorsa 5 kere düşünün! Çünkü sizi büyüten, yetiştiren ailenizin yüzünü öne eğerek böyle bir karar veriyorsanız, bu kararınızın sonuçlarını da çekeceksiniz demektir. Evlilik kararı insanın ömür boyu devam ettireceği bir karardır. Bu kararı alırken mantıklı düşünmek zorundasınız. Kaçarak evlenip de mutlu olan hiç kimse yok! Evine dönemediği için mecburen evliliğini yürütmeye çalışan, dayak yiyen, zorla mı aldım sen kaçtın diyerek ömrü boyunca bunu duyan kadınlar, mutsuz kadınlar..

Mutsuz bir evlilik yapmamak için başlarken iyi düşünün!

Sizi seven, saygı duyan ve değer veren kişi zaten sizi zor durumda bırakmayacaktır. Kaçmak son çare değil. Günümüzde insanlar çok daha medeni, anlayışlı. Her nerede yaşıyorsanız yaşayın, ailenizin anlayışla karşılamasını bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Aileniz razı gelmiyorsa?

Ailenize mutsuz olmak istemediğinizi, sizi karşı tarafa karşı mahçup bırakmamalarını, önceliği aileye verdiğinizi ve mutlu olmayı hak ettiğinizi belirtin. İçten, samimi bir konuşma ailenizin sizin için doğruları görmesini sağlar. Eğer aileler ikna olmuyorsa olur yolu bulana kadar fevri davranmamalısınız.