İlk buluşmada nelere dikkat etmeli?

İlk buluşmada nelere dikkat etmeli?

Günümüzde artık insanlar ilişkilere internet üzerinden tanışmalarla başlıyor, internet üzerinden tanıştığınız insanla ilk görüşmenin önemi büyük. Çünkü öncesinde resim görmüş oluyorsunuz, şansınız varsa video görüşme yapmışsınızdır. Değilse sadece bir iki resim ve birkaç telefon görüşmesi.. Elinizde olanların hepsi bu, size anlattığı kadarla yetinmek zorundasınız. Nasıl biri olduğu, işin daha da önemlisi gerçekte kim olduğu karşınızda kocaman bir muamma olarak duruyor. Ne söylese doğru kabul etmek zorundasınız.

Araştırmalı, kimliğini görmeli, dikkat etmelisiniz!

Her zaman kendinize güvenmelisiniz, dış görünümünüz eğitiminiz kültürünüz sizi siz yapan detaylardan fakat daha da önemlisi birlikte uyumlu olup olmadığınız. Eğer uyumlu bir çift iseniz konuşacak şeyleriniz bitmez, uzun susmalarınızın nedeni konuşamıyor olmanız olmamalı.

İlk buluşmada tüm bunları anlayabilirsiniz!

Temiz, abartısız görünmelisiniz. Çok fazla konuşmamalı karşınızdaki insanı konuşturmalısınız. Direkt sorular sormamanız gerekir, kendinize güvendiğinizi göstermek için rahat olmaya çalışmayın, doğal olun zaten vermek istediğiniz mesaj karşı tarafa gidecektir.