İlişkilerde yapılan en büyük hatalar

İlişkilerde yapılan en büyük hatalar

Erkekler bunalımda!

Özellikle biz kadınların ilişkilerde beklentiyi yüksek tutuyor olması ve karşımızdaki kişinin kapasitesini bilmeden bu beklentiye giriyor olmamız ilişkilerin en büyük hataları olarak görülüyor. Güzel vakit geçirdiğiniz, sizi anlayan ve özellikle toplum şartlarında kadına değer veren erkek değerlidir. Ancak beklentiler bu kadarla sınırlı değildir. Çünkü erkeğin öncelikle maddi açıdan beklentileri karşılayabiliyor olması ve kadını sahipleniyor olması beklenir. Erkeğin evinin olması gerektiğine inanılır ancak kadının maddi beklentilere cevap vermesi gerekmiyor denilir. Bu ne derece doğru?

Günümüzde kadın ve erkeğin eşit olduğuna inanıyoruz ancak erkeğin evlenirken evinin olmasını bekliyoruz. Erkeğin kadının gelirinden daha iyi bir gelire sahip olmasını bekliyoruz. Kadını maddi olarak hiç bir yükün altına almadan tüm maddi döngünün erkeğin üzerinden sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

Modern bir kadın mısınız?

Hayat standartının erkeğin geliri üzerinden karşılandığı, kadın erkek ilişkilerinde kadının asalak gibi yaşamasının öğretildiği bir düzende modern kadının yeri olamaz.

Günümüz ilişkilerinde yapılan en büyük hata, modern kadınların erkeklerin maddi durumlarına çok fazla takılıyor olmalarıdır. Erkeğin özgüven eksikliği yaşamasına neden olduğu gibi kadının da kendine saygısını bitiren bu durum, çalışan ve eğitimli kadının içine düşmemesi gereken bir durumdur.