İlişkilerde mesafe sorun olmalı mı?

İlişkilerde mesafe sorun olmalı mı?

Birbirini seven insanlar için mesafenin bir önemi yokmuş gibidir ancak mesafe, insanların yalnızlaşmasına ve boşlukta hissetmesine neden olur. Çünkü insanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Dokunmak sevmektir, bir arada olmak yüz yüze olmak ihtiyaçtır. Online olarak bir arada olmanın, kamera açarak görüşüyor olmanın asla gerçekte bir arada olmanın yerini tutmayacağını bilmelisiniz. Çünkü sadece iletişim kurmaın değil birlikte birşeyler yapmanın ilişkiyi ilişki yapan detaylar olduğunu bilmelisiniz.

Yalnızlık insana özgü değil!

Neden sevgilimiz olur? Neden evleniriz? Çünkü yalnız yaşamayı istemeyiz. Ayrılık, bir arada olamama vs bizlere yalnızlık hissini yeniden yaşatır. Oysa bizler yalnız olmak için değil, birlikte birşeyler yapmak için yaşıyoruz. Daha iyi bir ilişki içerisinde olmak için hemen alternatifleri denemeye başlıyoruz, böylece uzak mesafe ilişkiler için ciddi bir sorun olmaya başlıyor.

Sevdiğiniz insanın yanında olmak için her şeyi yaparsınız, sevildiğinizi anlamak içinse o insanın her şeyi yapmasını beklersiniz. Birlikte, bir arada olmak için.

Eğer bu mücadele verilemiyorsa ortada bir sevgi yok demektir.