İletişim, sosyalleşme sorunlarınızı çözebilirsiniz

İletişim, sosyalleşme sorunlarınızı çözebilirsiniz

Kendinizi kabalalık içerisinde yalnız hissediyor, bir türlü sosyalleşemiyorsanız bu problemin altında kişiliğinizde yaşadığınız travmalar olduğunu bilmelisiniz. İnsanlardan zarar görmemek için onlardan bilinçaltınızda uzak durabilirsiniz. Sıklıkla bu problemi hissediyorsanız ve insanlarla aranızda görünmez duvarlar örüyorsanız hayatın size karşı olduğunu düşünmenizi engelleyemezsiniz. Ortak duyguları paylaştığınız kişilerle birlikte olmaya çalışın, görüş ayrılıklarına sahip olduğunuz insanlarla sosyalleşmeye çalışın.

Kendinize güvenmediğiniz için değil, yanlış arkadaş seçimi yaptığınız için kalabalıklar içerisinde kendinizi yalnız hissedersiniz. Konuşabileceğiniz insanlarla iletişim kumanız, sizi anlayan insanları bulmaya olan inancınızı kaybetmemeniz önemlidir.

Yanlış arkadaş seçimi

Arkadaşlarınızı, sosyalleşeceğiniz ortamı yanlış bir şekilde seçiyor olabilirsiniz. Ortak paydalarınızın olduğu kişilerle soyalleşmeye, sosyal çevreniz üzerinde bu yönde bir seçim hakkınızın olduğunu bilmelisiniz  Sosyal çevrenizde hatayı aramayın, seçimlerinizdeki yanlışlığı bulun.

Sosyal açıdan şanslı hissetmek için;

  • Arkadaşlarınızı hobilerinizle birleştirin.
  • Konuşabileceğiniz konuları seçin, sohbette kendinizi sıkmamaya çalışın.
  • Kendinize bakın, bakımlı kadın özel hisseder ve mutludur.