İletişim kurmayı başarmak önemlidir

İletişim kurmayı başarmak önemlidir

Konuşarak çözemeyeceğiniz problemin olmadığı insanlar hayattaki gerçek dostlarınızdır. Eğer sizinle iletişimden, konuşmaktan, anlaşmaktan ve anlaşılmaktan kaçıyorsa o insan size asla değer vermiyor demektir. Eğer değersiz hissetmenize neden oluyorsa o insanın hayatınızda bir yeri yok demektir. Çünkü insanlar birbirlerine değer verir, öncelik verir. Bunu da belli ederler. Mutlaka hayatlarında önemli gördükleri şeyler vardır, bu önemli gördükleri şeyler arasında sizin yeriniz ayrıdır.

İletişim bir sanattır, herkes hakkını veremez

Sağlıklı iletişim kuran iki insanın ortak özelliği bunu istiyor olmalarıdır. İnsan istediğinde her şeyi başarır. Eğer beklentiler ortak ise, amaçlar birlikte olmayı hedefliyor isa o iki insanın tartışmasına imkan yoktur. Çıkar ilişkilerinde, ortaklıklarda, aşk ilişkilerinde ortak hedefler sonlandığında tartışmalar ve iletişim sorunları başlar.

İşte böyle durumlarda ilişkiyi gözden geçirmek gerekir. Bu insanla neden artık tartışıyoruz ve iletişim kuramıyoruz? Beklentimiz bitmiş mi? Ortak gelecek diye bir kaygı artık yok mu? Duygularımız yetersizleşti mi?

Boşa zaman vermemek adına netleşmek için acele etmenin tam zamanı!