İkinci evliliği yaparken nelere dikkat etmeli?

İkinci evliliği yaparken nelere dikkat etmeli?

İlk evliliğinizde yaptığınız hataların aynısını yapmamaya özen gösterirken değişmeye, değil karşınızdaki insanın değişmeyeceğine inanarak hareket etmelisiniz. Eğer hayatınızdaki insanı size uygun bir eş olarak seçemiyorsanız, değişir umudu ile karar veriyorsanız, insanların değişmediğini ilk evliliğinizde görmüş olursunuz. Evlilikler, insanların birbirlerine tam uyum içerisinde olduğunda doğru şekilde yapılır. Uyum aynı zamanda birbiri için gereken değişime ayak uydurmak demektir.

Eski eş yeni evliliği gölgelemesin!

Eski birlikteliğin manevi olarak bitmiş olması önemli. Alınan nafaka eski eşin sürekli hayatında olması demektir, bunu da bir şekilde rutine bağlamış olan hatta eski eşle arkadaş kaldığını belirten erkeklerin ikinci evliliklerinde sorunun büyümeye devam edeceğini görebilirsiniz.

İkinci evlilik, ikinci hata olmamalıdır!

Evliliğin hata olmaması için doğru analizlerle seçilmesi, o’nun size uygun olması kadar sizin de o’na uygun olmanıza dikkat etmeniz gerekir. Mutluluk iki kişilik bir yolculuksa, kendinizi değerli hissettiğiniz kişinin yanında durmayı seçmek zorundasınız.