Huzur, birbirinize vereceğiniz en güzel hediyedir!

Huzur, birbirinize vereceğiniz en güzel hediyedir!

Mutlu bir ilişki birbirinize pahalı hediyele aldığınız veya birbirinizin değerini bildiğiniz bir ilişki değildir. Mutlu bir ilişki huzur vermeyi bildiğiniz ilşkidir. Eşlerin birbirlerien maddi ve manevi yük olmaması gerekir. Huzur almak için huzur vermek gerekir. Mutlu eş, mutu hayat! Bu kıstas doğrultusunda birbirinize verdiğiniz değeri huzur olarak alabiliyorsanız şanslısınız.

Huzur neden bu kadar önemlidir?

Stres her türlü hastalığın nedeni, bu yüzden gündelik hayatınızda stresten olabildiğince uzak durmanız gerekiyor. Huzur, gereksiz detaylara takılıp gereksiz söylenerek, anın keyfini kaçırarak değil, kendinizi üzmek için bahane arayarak değil, mutlu ve huzurlu olmak için sorunları görmezden gelmeyi bilerek yaşanır. Hayatınızda belli bir takım alt yapıyı sağladığınızda, yaşam kalitenize kariyer hedeflerinize ulaşmanın stresi doğru yönetme ile ilgili olduğunu görerek hareket edebilirsiniz.

Kızgınlıkları büyütmemek, sorunların üzerinde durmamak gerekir

Huzur, detayların sizi üzmesine izin vermemektir. Örneğin, ilişkide birbirinizi ihmal ettiğinizde, vakit ayırmadığınızda bunun nedenleri gerçekçi ise büyütmemek gerekir. Huzuru elde etmek için empatinin gelişmesi önemlidir.