Hint astrolojisi

Hint astrolojisi

Hint astrolojisi

Hint astrolojisi bilinen astrolojisi ve çin astrolojisiyle beraber dünyanın kurulumu ve insanların başlangıcı ile beraber antik çağlara kadar uzanmış diğer bir sistemdir. Vedik horoskoplar denilen bu düzen hint astrolojisinin temelini oluşturur. Ve bu düzen diğer astroloji şekilleri ile karşılaştırıldığında en güvenli olanlarından birisi olarak kabul edilir.
Hint astrolojisine göre bir olay değerlendirlirken kişinin doğduğu yer ve an bu an içersinde düzendeki gezegenlerin durumu beraber şekilde değerlendirilir. Gelecek tahminlerinde de bu durum temel olarak kullanılır.
Bu değerlendirme şekli neredeyse 5000 senedir hiç üzerinde değişikliğe gidilmeden aynı şekilde kullanılmaktadır.Hint astrolojisinin uzmanlık alanı özellikle ikili ilişkiler ve aşktır.
Ayrıca hint astrolojisi kişiyi etkileyen hayat içersindeki yada direk yıldız ya da gezegen düzeninden kaynaklanan durumları ve değişiklikleri kişinin kendini hazırlaması şekilde aşabileceğine inanır.
Pozitif bilimleri icra eden neredeyse herkes hint astrolojisinden yazılı bir kitap ya da kanunmuşçasına hala yararlanmaya devam etmektedir. Ve geri kalan herkese de bu yönde telkinler vermekte bu geleneğin sürmesini istemektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ