Havuzlara dikkat!

Havuzlara dikkat!

Tatil bölgelerinde havuzlarda mikrop kapmamak için dikkat etmeniz gereken detaylar var. Bu detaylar arasında öncelikle havuzun ne sıklıkla temizlendiğini kontrol etmelisiniz. Kalabalık tatil köylerinde çocukların girdiği havuzlar mikrop yuvasıdır. Havuzda idrar yolları enfeksiyonundan mantara kadar, cildinizde yaşayacağınız hastalıklara kadar bir çok risk sizi bekliyor.

Havuz tercih etmemeye çalışın

Havuzlar son derece riskli yerler, sıcak havalar mikrop barınmasını kolaylaştırıyor. Bakteriler sıcak ve ıslak yerlerde çok daha kolay ürer. Bu konuda sorun yaşamak istemiyorsanız tercih etmemeye çalışarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak, ille de havuza girmeniz gerekiyorsa havuza serin saatlerde ve daha az sayıda insan giren havuzları tercih ederek girebilirsiniz.

Havuz sonrası mutlaka beklenilmeden duş alınmalı

Havuzdan çıktından sonra duş alarak mevcut hastalık riskini en aza indirebilirsiniz. Havuzlar kimyasallar sayesinde öyle kolay temizleniyor ki ve bu kimyasallar cildinize, genel sağlığınıza, gözlerinize ciddi zararlar verebilir. Riskten kurtulmak için havuzlara dikkkat etmelisiniz.