Hamilelikte cinsel yaşam

Hamilelikte cinsel yaşam

Her kadının hamileliği aynı riskleri taşımaz bu nedenle cinsel yaşamınızda dikkat etmeniz gereken detayları mutlaka doktorunuzla görüşün.  Doktorunuzun önermediği dönemlerde mutlaka bu konuya dikkat edin. Çünkü dikkatsiz olduğunuzda düşük tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Olabilitesi yüksek riskleri mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Cinsellik, varoluş nedenimiz. Çekinmeyin

Doktorunuzla her şeyi konuşabileceğinizi düşünmelisiniz. Çünkü çekinmenin, utanmanın böyle bir konu söz konusu olduğunda yersiz olduğunu bilmelisiniz. Ciddi şekilde dikkat etmeniz gereken önemli konularda doktorunuzun tavsiyesinden çıkmamanız gerekir.

Sadakatsizlik olur korkusu ile eşinizle yakınlaşmayın

Erkeklerin de belli bir şekilde emek vermesi gerekir. Annelerin 9 ay boyunca çektiği çilenin yanında arzularından taviz veriyor olması, babanın bu konuda eşine saygı duymasından ziyade baba olmanın da zorlukları olduğunu görmesini gerektirir. Eşiniz, sadakatsizliğine kılıf uyduruyorsa hamilelik döneminde size destek olamıyorsa, evliliğinizin de tekrar düşünülmesi gerektiğini fark etmelisiniz.

Hamilelik dönemi kadının son derece büyük değişiklik yaşadığı, fiziksel olarak olduğu kadar duygusal olarak da değişim geçirildiği bir dönemi. Hamilelik, kadınların kendilerini yeniden keşfettikleri bir dönem.