Hamileliğin ilk 3 ayı nasıl geçer?

Hamileliğin ilk 3 ayı nasıl geçer?

Özellikle ilk hamilelik için ilk 3 ay tedirgin geçer, anne tam olarak ne yaşayacağını bilemediği için sağlık sorunları konusunda endişelidir. Her kadının hamilelik psikoloji farklıdır, ilk hamilelikte çoğunlukla tüm belirtileri daha fazla hissedersiniz. Bu belirtiler içerisinde mide bulandısı, kasık sancıları, halsizlik, iştahsızlık, depresyon başta gelir.

Hamile olduğunu öğrenen her kadın önce ağlar!

Ama sinirden, ama mutluluktan! Her kadının hamile olmakla ilgili problemleri olabilir, korku bunların başında gelir. Ancak anne olduktan sonra, çocuğun ilk tekmesini hissetmek, ilk kez kucağınıza almak tüm bu korku duygularını ve ağrılı dönemleri unutmanıza neden olacaktır. Ağlamanın farklı nedenleri olabilir, bu normal bir tepkidir. Kadın, hamile olduğunu ilk öğrendiğinde bunu etraflıca düşünecektir, biz kadınlar detaycı düşünürüz. Erkekler kadar yüzeysel asla olamıyoruz. Bu nedenle ilk tepkimiz her zaman için hamilelik söz konusu olduğunda ağlamaktır.

Ağlamanın dışında ilk 3 ay için zor bir hayat bizi bekler, farklı kokular alırız. Bazen en sevdiğimiz yiyecek bile bize kötü kokar, kötü gelebilir. Hormonların etkisine girdiğimiz için farklı duygular peşimizi bırakmaz.

Bir insan kolay yetişmez, oluşmaz da!

Önemli bir dönemin başında öncelikle kendimize güvenmemiz gerekiyor. Kadınlar güçlüdür, hamilelik bizim kendimizi bulduğumuz bir yolculuktur.