Hamileler, yaz geliyor dikkat!

Hamileler, yaz geliyor dikkat!

Hamileliğin en zor dönemleri yaz aylarıdır. Çünkü çok fazla su içme ihtiyacı hissedersiniz. Ancak bazı özel durumlarda doktorunuzun da önerisi ile ödemi engellemek için hamilelerin çok su içmesi istenmez. Bu nedenle yaz döneminde hamilelerin daha dikkatli olması gerekir. Serin ortamlarda bulunmalı, hararet yapacak gıdalar tüketilmemelidir.

Şekerli içecekler daha çok hararet yapar!

Susuzluğunuzu gidermek için çay, su, ayran özellikle kefir daha faydalıdır. Evde yapılan ev limonatası ile çok daha sağlıklı ve etkin şekilde susuzluğunuz giderebilirsiniz. Ev limonatası tarifimizi yemek bölümümüzde bulabilirsiniz.

Hamile kadınlar için yaz döneminde pamuklu ve ketenli organik kumaşlar kullanılmalı

Tercih edeceğiniz tüm kıyafetlerinizde özellikle organik olmalarına dikkat etmelisiniz. Özellikle sağlıklı seçimler yapmak adına marka ürünler kullanmalısınız. Kumaş kalitesi yaz dönemini daha rahat geçirmeniz için çok önemli.

Kan şekeri tansiyon vs gibi değerlerinizi takip etmeli, yaz sıcakları ile mücadele ederken bebeğin ve annenin sağlığı ön planda tutulmalıdır. Hamile hanımların kuaför malzemelerinde de yine organik olanları tercih etmesi gerekir, çünkü alerji hamileler için çok daha olası bir ihtimaldir.

Bahar ve yaz meyvelerinden bol bol tüketmenin bu dönemi çok daha rahat geçirmek adına önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.