Günümüz kadınının sorunları

Günümüz kadınının sorunları

Günümüz kadını kendine güvendiği ölçüde güzel ve dikkat çekici olduğunu biliyor. Fakat sosyal toplum içerisinde yaşadığı sorunlardan bir türlü kurtulamıyor. Kendine güvenen, çalışan kazanan, ayakları yere basan her kadının bu durumundan rahatsız olan hemcinsleri var, kadının kadına yaptığı kötülüğü de başka hiç kimse yapmıyor. Kadın, en çok kadından zarar görüyor.

Sosyalleşirken aynı zamanda kendine olan saygıyı da kazanması, bunu elde etmesi gereken kadın statüsünü korumak zorundadur. Meslek sahibi olmanın yanında hayatına seçeceği insan hakkında vereceği doğru kararın da önemli olduğunu bilmelidir.

Kadına değerli hissettiren hayatına giren erkektir!

Erkeğin kadına değerli hissettirmesi için öncelikle başbaşa iken davranışlarına, toplum içinde kadına davranışına dikkat etmesi gerekir. Kadının beklentisini karşılayan erkek bunu maddi ve manevi olarak başaran erkektir. Güzel vakit geçirmenin dışında aynı zamanda beklentiyi doğru yöntebilen, ne düşündüğnü bilen, sana ne düşündürmesi gerektiğini bilen erkeğin kadının en büyük şansı olduğunu bilmelisiniz.

Günümüz kadınlarının en büyük problemi erkeklerin aldatıcı yönlerini görmemeliridir!

Kadının çalışmasında, kadının güçlenmesinde payı olan erkeğin kadından maddi beklentisi de olmamalıdır. Erkeğin beklentisi kadının çalışmasından kaynaklı olmamalıdır. Kadının gücü erkeğe güç katmalıdır fakat beklenti oluşturmamalıdır.

Güçlü kadının günümüz sorunu zayıf erkektir!