Gözeneklerinizi sıkılaştırın

Gözeneklerinizi sıkılaştırın

Yüzünüzün daha genç ve daha güzel görünmesi için öncelikle temiz ve berrak görünmesi gerekir. Bunun içinse gözeneklerinizin sıkılaşmış olması gerekir. Eğer cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız doğal bakım kürleri ile bunu sağlayabileceğinizi bilmelisiniz. Özellikle C vitamini içeren meyvelerin cildiniz için doğal sıkılaştırıcı olarak kullanılabilineceğini bilmenizi istiyoruz. Temiz cildinize limon ve misket limonu ile tonikleme yaptığınızda gözeneklerinizin doğal bir şekilde sıkılaştığını görebilirisiniz.

Gözeneklerinizin sıkılaşması neden önemlidir?

Cildinizin toksinlerden arınması için nefes alması gereken gözeneklerin temiz olması gerekir. Zamanla ter ve çevresel etkenler gözeneklerin kapanmasına neden olur. Fakat genişleyen gözenekler bu etkenlerle siyah noktalara dönüşür. Kötü bir görünüme neden olan siyah noktalar, sıkılaşmayan cilt gözeneklerinin bir sonucudur.

Sıkılaşan gözenekler siyah nokta oluşumunu engeller, bu nedenle gözeneklerinizin sıkılaşması önemlidir.

Bunun dışında, cildinizin daha genç ve daha taze görünmesi için cilt gözeneklerinizin sıkılaşması gerekir. Net, pürüzsüz bir görünüme ancak bu şekilde sahip olabilirsiniz. Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmak içinse temiz cildinize limonla tonikleme yapmalısınız.

Limon nasıl kullanılır?

Sadece temizlenmiş cildinize direkt uygulayın. Sıktığınız limonun kalan posası bunun için uygundur. Durulamayın, ferahlık hissiyle gözeneklerinizin sıkılaşmasının keyfini çıkarın!