Gizli aşk cinayeti sonrası çay demleyip içmişler!

Gizli aşk cinayeti sonrası çay demleyip içmişler!

Ali Sarı’yı (37) pancar tarlasında tabancayla başından vurarak öldüren amcasının oğlu İskender Sarı ile onu cinayete azmettiren Ali Sarı’nın eşi Zekiye Sarı tutuklandı. İskender Sarı, Zekiye Sarı ile 6 aydır ilişkisi olduğunu ve kuzenini de ilişkiden şüphelendiği için öldürdüğünü itiraf etti.

İki sevgilinin cinayetin ardından çay demleyip içtikleri ortaya çıktı
Konya Altınekin’de geçen perşembe günü çiftçilik yapan Ali Sarı, pancar sökmeye gittiği tarlasında sabah saatlerinde işçiler tarafından başından tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olayın ardından çalışma başlatan jandarma, Ali Sarı’nın akrabası ve çevresindeki 70 kişinin ifadesine başvurdu. İfadesine başvurulanlardan Mükremin Sarı (24), ölü bulunan Sarı’nın amcasının oğlu İskender Sarı’ya daha önce tabanca verdiğini ileri sürdü. Jandarma, durumdan şüphelenip İskender Sarı’yı gözaltına aldı.
“KARISI ‘ORTADAN KALDIRALIM’ DEDİ”

İskender Sarı, ifadesinde amcasının oğlu Ali Sarı’nın eşi Zekiye Sarı ile 6 aydır gönül ilişkisi yaşadığını ve Zekiye Sarı’nın cep telefonuna gelen bir mesaj nedeniyle eşinin ilişkilerinden şüphelenmeye başladığını ileri sürdü. Bunun üzerine Zekiye Sarı kocasını öldürmesini istediği sevgilisi İskender Sarı’ya “Şunu ortadan kaldırıp kurtulalım. Yoksa bizi köye rezil edecek” diye mesaj attı. Mesaj üzerine tarlaya giden İskender Sarı “Traktör üzerinde bir süre Ali ile sohbet ettik. Daha sonra tabancayla başına ateş ederek öldürdüm. Kaçarken de yolda tabancayı attım” dedi.
“ÖLDÜRDÜKTEN SONRA BİRLİKTE ÇAY İÇTİK”

İskender Sarı ayrıca kuzeni Ali Sarı’yı öldürdükten sonra başında yaklaşık yarım saat ağladığını ve daha sonra Zekiye Sarı’nın yanına gittiğini söyledi. Burada Zekiye Sarı’nın çay demlediğini söyleyen İskender Sarı, “Zekiye çay demledi. Karşılıklı çay içtik. Daha sonra birbirimize sarılıp ağladık. Zekiye’yi çok seviyorum, ona aşığım. Ali’yi öldürdüğüm için pişmanım. Şimdiki aklım olsa öldürmezdim” diye konuştu.
“ONDAN İNTİKAM ALMAK İSTEDİM”

Zekiye Sarı ise İskender Sarı ile olan ilişkisini itiraf edip şunları söyledi: “Eşimin kadınlarla birlikte olduğunu biliyordum. Ondan intikam almak istedim. Ali, cep telefonuma isimsiz olarak gelen bir mesajı gördü. ‘Ben bu numarayı savcılığa verip kim olduğunu ortaya çıkaracağım’ dedi. O numarayı verseydi bizim ilişkimiz de ortaya çıkacaktı. Ben de bundan korktum. İskender’e mesaj atıp durumu anlattım. ’Ondan kurtul, bizi köye rezil edecek’ dedim.”