Genç kızlar nasıl makyaj yapmalı?

Genç kızlar nasıl makyaj yapmalı?

Genç kızların yüzlerindeki duruluğu korumak adına ağır makyaj yapmaması gerekir. Koyu renk ruj, koyu kapatıcılar, ağır göz makyajları yaşının gereği değildir. Tercih edilmemelidir. Çok fazla kapatıcı kullanıyor olmanın cildi sağlıksızlaştıracağını bilerek cildinizin ergenlik döneminde daha fazla sorun yaşamaması için kapatıcılardan uzak durmayı bilmelisiniz.

Temiz, duru bir cilt en önemli detaydır!

Cildinizin sorunsuz olması için gözeneklerinizin temiz ve sıkı olması gerekir. Özelikle yağlı ciltlerde gözeneklerin daha açık ve siyah nokta oluşumuna uygun olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle cildinizi temiz tutmalı, nefes aldırmalı ve özellikle gözenek sıkılaştırıcı kullanmalısınız. Kapatıcıların yaptığı şey budur, gözeneklerinizi yok eder ve cilt tonunzu düzgünleştirir. Sizler bunu doğal yollarla yapabilir, sağlıklı bir cilde sahip olarak bu detayı doğal yollardan kazanabilirsiniz.

Genç kızlar makyaj yaparken açık dut rengi, çok açık carmen, pembe tonları ile makyajını kusursuzlaştırabilir. En önemli makyajın sağlık olduğunu unutmadan cildin sağlıklı olmasını sağlamaları gerekir.