Genç bir cildin altın kuralları

Genç bir cildin altın kuralları

Cildiniz yaşınızı gösteren en büyük etken, genç görünmek istiyorsanız mutlaka cildinize iyi bakmak zorundasınız. Cildin daha sağlıklı olması genç kalması için kırışıklıklardan, lekelerden, siyah noktalardan ve sivilcelerden uzak kalması gerekiyor. Bu anlamda cildinzin genç kalması için altın kuralları arasında beslenmenizde yağlı ürünlerden, çikolatadan ve özellikle su tüketimini arttırma gibi detaylarda iyi olmanız önemli. Cildini seven, cildinin gençliğini önemseyen herkesin yeme içme konusunda dikkatli olması birinci altın kuraldır.

Siyah noktaların neden oluştuğunu anlamanız gerekiyor, cildin oksitlenme nedeni ile bu sorunu yaşadığını bilmelisiniz. Açık gözeneklerin atık toksinler yani terleme gibi nedenlerle siyah noktalara dönüştüğünü biliyor musunuz?

Cildinizi kuru ve temiz tutmanız gerekir. PH dengesine zarar vermeyen temizleyici ürünler kullanmanız önemlidir. Bu anlamda zeytinyağlı bakım ürünleri ile cildinizi temiz tutabilirsiniz.

Altın kurallar arasında aklınızdan asla çıkarmamanız gereken 3 kural:

  1. Gece ve gündüz bakımlarınızı ihmal etmeyin
  2. Mevsimsel bakımlarda ihmalkar davranmayın
  3. Cildin stresten etkilendiğini aklınızdan çıkarmayın

Genç bir cildin altın kuralları gündelik hayatınızda ihmal etmemeniz gereken detaylardır. Gece ve gündüz kremlerinizi düzenli kullanın, mevsim geçişlerinde cildinize bakım yapın. Yaz sonrası kışa girerken  mutlaka güneş lekelerini yok etmeye yönelik bakımlar uygulayın. Kışın, cildinizin en az yaz dönemindeki kadar nemlenmeye ihtiyacı olabileceğini bilin. Kış döneminde ise E vitamini içeren nemlendirici kremlere öncelik verin.