Formda kalmak için öneriler

Formda kalmak için öneriler

Formda olmak güzellik, zindelik ve sağlık için önemlidir. Her zaman yediklerimize dikkat etmemiz gereki. Ancak çoğu zaman hazır gıdalara yöneliyoruz. Hazır gıdalar yüzünden formumuzu koruyamıyoruz. Fakat haftanın belirli günlerinde formda kalmak için özel diyetler yapabiliriz. Örneğin her zaman olmasa bile haftanın bir gününü sebzeye ayırabiliriz. Kızartma ve türevlerinin şişkinlik, ödem yapacağını bilerek tuzu olabildiğince azaltmayı seçebiliriz. Tuz, insan bedenine son derece zarar veren ve kötü etkiler bırakan bir gıdadır. Bu edenle tuz tüketimini azaltarak formda kalmayı başarabiliriz.

Bol su tüketmek formda kalmak için önemlidir

Su, bedenimizden toksinlerin atılmasını hızlandırır. Toksinler bedenimizi yeteri kadar su tüketmez isek terk etmezler. Toksinler organlarımızda birikerek hastalık yaratırlar.

Toksinlerden uzak durmak için temiz havada yürüyüş yapmalıyız. Toksinleri hayatımızdan çıkarmak için bol yoğurt tüketmeli, kahve ve çay yerine bitki çayı tercih etmeliyiz.

Sebze tüketmek çok önemli

Havuç gibi turuncu ve turp gibi kırmızı beyaz sebzeleri ağırlıklı olarak tüketme gerekir. Tüketeceğiniz besin öncelikle bedeniniz için faydalı olmalıdır. Spor yapma şansınız yoksa, yemek seçimi konusunda titiz olarak dengeyi sağlamalısınız.