Film yıldızlarıyla hayat geçmez!

Film yıldızlarıyla hayat geçmez!

Hayatınızda size değer verdiğini bildiğiniz insanları görünüş olarak değerlendirmemelisiniz. Size iyi davranıyorsa, size kendinizi değerli hissettiriyorsa, yapması gereken tavırları, hareketleri yapıyorsa ve en önemlisi size kendinizi özel hissettiriyorsa işte aradığınız insan o! Çünkü film yıldızlarına karşı tavrınızın sizin için ne den vazgeçilmez olduğunu bilmiyorsunuz. O insanları kusursuz, her zaman ideal olan ve aynı zamanda mükemmele sahip olan insanlar sanıyorsunuz. Gerçekte böyle değildir, kusursuz insan yoktur. Kusursuz görünen insan vardır.

İnsanları mükemmelliyetçi olarak sınıflandırmayın!

Film yıldızlarına hayranlık besleyerek gerçek hayatta mutluluğa sahip olan yoktur. Bu nedenle sevgilinizi, eşinizi, hayatınızdaki insanı ya da beklediğiniz kişiyi film artistleriyle bir tutmayın. Bu insanlar hayatını en az sizin kadar sade yaşıyor, sizin gibi duygulara sahipler. Sizden farklı da değiller. Çünkü bu insanlar her zaman mükemmel görünmeyi başarıyor, gerçekte öyle değiller.

Bilmeniz gerekiyor, hayal dünyasında yaşamak mutluluk getirmez!

Hayal dünyasında yaşamanın zarar verici olduğunu ve ilişkileriniz açısından işe yaramadığını bilmeniz önemli. Gerçek mutluluk için gerçek insanları önemsemeli, gerçek insanlarla birlikte olmayı, onları fark etmeyi denemelisiniz.