Farklı insanlar hayatın renkleridir

Farklı insanlar hayatın renkleridir

Yaşamda sosyalleşirken öncelikle hayatınıza giren kişileri birer farklı renk olarak kabul etmeli her insanla %100 uyum içerisinde olmayı beklememelisiniz. Mesleği, eğitimi, kültürü farklı olabilir. Değiştirmeye çalışmadan ve sosyalleşirken kendinizi doğru şekilde ifade etmeye çalışarak sosyalleşme konusunda başarılı olabilirsiniz. İnsanlar öncesinde çok sıkı fıkı olduğunda, iyi tanımadan yakınlaştığında çok daha kötü ayırlıklar yaşayabilir. Bu yüzden öncelikle iyi tanımaya, doğru bilgi almaya çalışmalısınız.

Sosyal medya çılgınlığı!

Resimler çekip sosyal medyaya attığınızda takip başlar, kim ne kadar like yapmış. Kim ne yorum yazmış. Tıpkı düğünlerde takılan takıların aynen geri geldiği gibi yapılan yorum ve like oranı kadar dönüş alırsınız. Bu şu demektir, insanlar sosyalleşirken kısasa kısas mantığı ile alışveriştedirler!

Ektiğinizi biçersiniz!

Nasıl biri olursanız karşınızda aynı tavırları bulursunuz. Bu tavırlarınızın aynı şekilde karşılığının olacağını bilmelisiniz. Karakteriniz, sergilediğiniz iletişimin kalitesi sizin sosyal çevrenizden alacağınız geri gönüşlerin birer aynası olacaktır.