Farkında olmak önemlidir!

Farkında olmak önemlidir!

Bireysel iletişimde farkında olmak, ikili iletişim konusunda kendi şansını yaratmak gerekir. Çünkü insanların birbirini anlama kapasitesi, iletişimin kalitesi önemlidir. Eğer algı yoksa, anlayış da olmaz. Birlikte vakit geçirmek sadece birşeyler yapmak değil, kafaca uyumlu olmayı da gerektirir. İyi vakit geçirmek istiyorsanız iyi iletişim kurabilmelisiniz. Anlamanız, anlaşılmanız gerekir. İnsanlar için anlamak değil de anlaşılmak daha önemli olduğu sürece hayat kalitesinden asla söz edemezsiniz.

Sözünüzü anlayan, ne demek istediğinizi bilen ve sizi keşfetmek için mücadele eden insanların hayatınızda yeri her zaman çok başkadır. Yaşam, bu insanlarla birlikte olduğunuz sürece değerlidir.

Yaşamdan keyif almak için insan biriktirin!

Hayat zor bir yarış değildir, hayatı bir yarış olarak gördüğünüz sürece hayat size samimi davranmayacaktır. Yaşam size her zaman olduğundan daha zor gelecektir, çünkü kendinizi dinlemiyorsunuz!

Bir başkasını anlamayı değil, önce kendinizi anlamaya çalışmalısınız. Kendinizi algılayamıyorsanız, ne istediğinizi bilmiyorsunuz demektir. Ne istediğini bilmeyen insanların hayatta mutlu olma şansları olabilir mi?

Hayır…

Mutlu olmak için yaşamalısınız, iletişiminizi bu nedenle güçlendirmelisiniz. İletişimde güçlü olduğunuzda her zaman iyi hissedersiniz. Anlaşılabiliyor olmak, anlayabiliyor olmak hayatınıza keyif katar.