Eyvah! Çillerim geri geldi!

Eyvah! Çillerim geri geldi!

Çillerinizi sevmiyorsanız onlardan kurtulmanın yollarını arıyorsanız öncelikle güneşin dostunuz olmadığını bilmelisiniz. Çünkü güneş, çillerin belirginleşmesinde önemli bir etken. Aynı zamanda özellikle Mart ayında güneşin çilllere neden olduğunu, çilleriniz yoksa bile Mart ayında güneşe çok fazla mağdur kalırsanız çillerinizin çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Çilleri solduran bakım maskesi

Çillerin renklerinin belirginleşmeye başladığı bu dönemde özel bir maske ile cildinizin net ve pürüzsüz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle karbonay, kayısı ve limon kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde duru bir görünüme sahip olmak için limon ve karbonatı karıştırıp çillerinizin üzerind 10 dakika tutmanız yeterli. Olgunlaşmamış kayısıyı ikiye bölerek yüzünüze akşamları tampon yapabilirsiniz. Bu iki uygulama da çillerinizin hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Kısa sürede etkisini göreceğiniz mükemmel bir uygulama olan limon, karbonat ve kayısı bahar döneminde tavsiye ettiğimiz bir bakım kürüdür. Özellikle cilt lekelerinde etkili olan bu kür, her yaştan herkesin kolaylıkla uygulayabileceği ve hiç bir yan etkisi bulunmayan bir kür olarak dikkat çekmektedir.

Sizler de etkili yöntemlerle, kozmetiklere büyük miktar paralar harcamadan cildinizin güzelliğini koruyabilir, çillerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.