Evlilik yeminine sadık kalmayanlar!

Evlilik yeminine sadık kalmayanlar!

Evlilik yeminine sadık kalmayan insanların arayışları devam ediyor demektir. Evlenmeden önce artık daha iyisini bulabilirim ama aramıyorum demek gerekir. Çünkü her zaman çok daha iyisini bulabilirsiniz, aradığınız sürece her zaman bulabileceksiniz de. Fakat evlilik yemini, kişilerin mutlaka sadık kalması gereken onurlarını ortaya koydukları bir durumdur. Kadın veya erkek olsun, ayrılığı kolay bir şekilde kabullenmemek, vazgeçmemek, sadakatli ve sevgi dolu bir eş olmaya özen göstermek gerekir.

Erkeğin de kadının da durumu günümüzde aynı!

Özgür hayat diye diye teknolojiyi de ilişkileri bozma da kendimize alet ediyoruz. Aramak daha kolay, bulmak çok daha kolay. Her bir insan yeni bir sayfa ve bizler sürekli olarak yeni sayfalar açıyoruz. Nerede tamam dememiz gerekiyor, bilemiyoruz.

Durmayı bilmiyoruz, aklımızı çeliyorlar ya da bir fırsat veriyoruz

Evlilik yeminine sadık kalmak günümüzde herkesin harcı değil. Evleneceğiniz kişide bu nedenle sözünde durum durmadığını kararlı olup olmadığını görmeniz gerekiyor.

Her konuda aynıdır, kararlı ise kararlıdır. Birlikte alışverişe çıkın, tepkilerini ve davranışlarını analiz edin, belki de zararın neresinden dönerseniz kar olur?