Evlilik sorumluluğuna ne kadar hazır?

Evlilik sorumluluğuna ne kadar hazır?

Evlilik ciddi bir sorumluluktur, evliliğin öneminin farkında olan ve evliliği son derece ciddiye alan insanlar bu konuda mutluluğu yakalayabilirler. Sadece görünüş anlamında dikkat çeken, görsel çekiciliği ile evliliği düşünen insanlar hayatları boyunca birden fazla evlilik yapmak zorunda kalırlar. Evlilik, ömrü hayatınızda bir kere yaşamanız gereken, bir kere hakkını vererek yaşamanız gereken bir süreçtir. Sonsuz aşk, mutlu evlilik insanların birbirlerini seçerken doğru karar vermesi ile mümkündür. Mutsuz olmak için değil, mutlu olmak için adım atılmalıdır.

Bu nedenle karşınızdaki insanın sadece görsel olarak size kendisini sevdirmesi yetmez. Aynı zamanda mantık olarak da size uygun olduğunu göstermelidir. Mantıklı bir evlilik, mantık ve sevginin bir arada olduğu bir ilişkinin ürünüdür. Çünkü insanlar mantık denildiğinde sevgisiz bir ilişki düşünüyor. Gerçekte böyle değildir, sevginin de yer aldığı ama mantığı da takip etmenin gerektiği bir birliktelik evlilik için en uygun olandır.

Evlenirken görselliğe değil duygusal algıya bakın!

Evlilik fikrine ne kadar uzak olursanız olun, evlilik fikri size zamanı geldiğinde kendisini onaylattıracaktır. Çünkü evlilik, vakti gelmeden olmayacak olan şeyler arasında yer alır. Evlilik, hayatın önemli bir dönemidir ve şeklen değil iç dünyası ile tanıdığınız insanla anlam kazanır.