Evlilik kader midir?

Evlilik kader midir?

Kaderimde böyle varmış diyerek evliliğinden memnun olmadığını dile getiren kadınlar, evlilik kader midir? Kader değilse neden kaderi suçluyoruz? Eğer evlilik kader ise, karşımızdaki insanı neden seçiyoruz, hemen kabul etmiyoruz.. Seçim hakkımız olduğu sürece kaderi ne derece suçlayabiliriz? Evlilik üzerine düşünmemizi, evlilik hakkındaki düşünceleri fark etmemizi sağlayan bir haberimizle karşınızdayız.

Evlenenlerin şikayet etmeye hakkı yok mu?

Evlenmenin bir kader, evlendiğin kişinin ise senin seçimin olduğunu kabul etmelisin. Çünkü diğer türlü tamamen sizden bağımsız gelişen bir olay olarak algılanıyor, seçim hakkını kullanmamanın dahi bir seçim olduğunu bilmelisin. Bu nedenle evlenmeden önce düğün heyecanına kapılmamak, bir günlüğüne gelinlik giymek için bütün bir hayatını karartmamak senin görevin. En azından kendine karşı sorumluluğun.

Şikayet etmek, kaderim böyleymiş demek yerine çözüm üretin!

Çözüm üreten kadın aktif olarak çalışma hayatına sahip olan, meslek sahibi kadındır. Hayatınız üzerinde söz sahibisiniz, haklarınızın farkında olarak seçimler yapmanız gerekir.

Cumhuriyet kadını olduğunuzu unutmadan, haklarınıza sahip çıkarak evlilik dahil hayatınızdaki tüm dönemleri yönetebileceğinize, seçim yapabileceğinize inanmanız önemlidir.

Mutlu bir evlilik ve yaşam için karar merci siz olmalısınız, önünüzde engel yok!