Evlilik için doğru tanışma süresi nedir?

Evlilik için doğru tanışma süresi nedir?

Bu sürenin karşınızdaki insanla olan iletişiminizin kalitesine ve yoğunluğuna göre değişeceğini bilmelisiniz. Standart bir süre size bu konuda yol gösterici olamaz. Çünkü hayatınızı ilgilendiren böylesine önemli bir konu size dikte edilerek sunulmamalı. Kafanızın karışmaması için yaşadıklarınızı anlattığınız arkadaşlarınızın vereceği akılları çok da dikkate almayın. Yaşayan sizsiniz, değerlendirecek olan ve tanıyan da sizsiniz. Kendi fikirlerinize, kalbinize önem verin. Yaşamınızda bu önemli adımı kalıplara sığdırarak atmayın.

Size kendinizi değerli hissettiriyorsa, aile olmayı istiyorsanız ve istiyorsa neden olmasın!

Kararları verecek olan sizsiniz, aklınızı meşgul eden sorulara yanıt alıyorsanız, sizi mutlu edeceğini ve sizin de mutlu edebileceğinizi biliyorsanız evlilik sürecine girmemek için bir nedeniniz olamaz. Evliliğin ortak karar, ortak beklentiler, ortak sorumluluklar demek olduğunu bilmeli, evleneceğiniz insanı başka bir insana değiştirmeyeceğinizi ya da bundan sonrası için kafanızın karışmayacağını bilmelisiniz.

Net insan olmak, evlilik süresi hakkında önceden bir süre belirlemeyi gerektirmez. Evlilik, istemenizle ilgilidir. Bazı çiftler bunu 4 ayda ister, bazıları 4 yılda. Bu, ilişkinin size ne hissettirdiği ile ilgilidir. Birbirinizi tanıma, çözme sürecinizle ilgilidir. Eğer birbirinize karşı şeffaf olmayı başarıyorsanız karar verme süreniz de bir o kadar azalır.

Genel bir tanı, şu kadar sürede evlenilmelidir diye bir terim sizi ilgilendirmemelidir. Her ne kadar 6 aylık bir flörtün evlilik için yeterli olduğu söylense de, bu birlikte geçirdiğiniz süre ile ilgili bir kavramdır.